Tadımlık Üniversite

Tadımlık Üniversite Bil Koleji

Tadımlık Üniversite Bil Koleji

BİL Okulları, 9.10. ve 11.sınıf öğrencilerine doğru meslek seçimini yapmaları konusunda sunduğu “Fakülteler Okulda” programının devamıdır.

12. sınıf öğrencilerine, ön seçimde bulundukları mesleklerin lisede ki öğretim yılı içerisinde okudukları alan derslerine ilişkin olarak planlı ve programlı şekilde “Tadımlık Üniversite” projesi kapsamında üniversitelerde öğretim görevlileri eşliğinde bölüm dersleri deneyimi sunar.

Amaç

Öğrencilere gerçek üniversite deneyimini lise çağında yaşatmak. Öğrencilerin ön seçim yaptıkları mesleklerin akademik boyutu olan üniversite öğretimlerinde, Ne tür dersler verildiği? Derslerin yoğunluğu? Derslerin zorluğu? Derslerin ilişkili olduğu diğer disiplinler ve bölüm öğretim programında ne kadar ağırlığa sahip olduğu? Öğretim yıllarında ne tür çalışmaların yapıldığı? gibi konularda öğrencilerin üniversiteye ve okumak istediği bölüme yerleşmeden önce bizzat deneyim yaşamalarını sağlayacak aktif olarak ilgili oldukları bölümlerin derslerine katılımlarının sağlandığı programdır.

Kendilerine uygun doğru bölüm, meslek seçiminde bulunmalarına yardımcı olacak ve üniversitede okuyacakları fakülte ile bölümü seçmelerini desteklemektir.